KURUMSAL

Hakkımızda

Malatya’da ticaret ile uğraşan Hacı Ahmet MAVUK (1920-1986) inşaat ve taahhüt sektörüne 1961 yılında adım atar. Buğday Pazarı, Bakırcılar Çarşısı gibi Malatya’nın ilk toplu işyeri projelerini, ilk apartman, yürüyen merdivenli ve asansörlü ilk modern iş merkezi de dahil olmak üzere sayısız konut ve işyeri inşaatını başarıyla tamamlar.

 

1972 yılında merkez İstanbul’a taşınır ve o tarihten günümüze İstanbul Anadolu Yakası’nın Bostancı, Şaşkınbakkal, Suadiye, Erenköy, Kozyatağı, Küçükyalı gibi önemli noktalarında bulunan arsalarında gerçekleştirdiği konut ve işyeri projeleriyle MVK Yapı, bu gözde semtlerin en çok tercih edilen ve mimari açıdan övgüyle bahsedilen yapılarını inşa eder.

 

2009 yılında yeni kurumsal kimliği ve yapılanması ile markalı konut üretmeye başlayan MVK Yapı, yine kendi arsası üzerinde geliştirdiği MVK Work-Square konut ve işyeri karma projesi ve diğer gayrimenkul yatırımları ile bulunduğu yere değer katarken, sağlam temellerini daha da güçlendirmektedir.

 

MVK Şirketler Grubu

İnşaat sektöründeki faaliyetlerin yanı sıra sanayi yatırımları ile büyüme yolu seçilmesi sonucunda MVK Yapı, Şirketler Grubu halini alır. Malatya’da 1972 yılında kiremit tuğla fabrikası ve 1982 yılında yem fabrikası kurulur. 1990 yılında un ve yem sanayisi için hammadde ithalatı ile dış ticarete başlanır. 2004 yılında İstanbul’da ihracata yönelik hijyenik ped ve çocuk bezi üretim tesisi kurulur. 2016 yılında Hampton by Hilton Kurtköy otel yatırımı tamamlanarak faaliyete başlar.

 

Günümüzden geleceğe...


Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Mavuk’un yönetiminde, köklü ve kurumsal yapısıyla MVK Şirketler Grubu, yatırım yaptığı her alanda “en yüksek kalitede iş yapma” kültürü ile yoluna devam etmektedir.


© 2013 MVK Sitede kullanılan yazı ve görsellerin her hakkı saklıdır. İzin almadan kullanılamaz.